קטגוריות
Uncategorized

ניתוח מתיחת בטן

מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן ועיצוב הבטן נועד לנשים וגברים כאחד, אשר סובלים מבטן נפולה ועודפי שומן ועור, למשל בעקבות הריון או ניתוח קיסרי או ירידה משמעותית במשקל. הניתוח מתאים יותר למי שפעילות גופנית מתאימה או דיאטה אינם מסייעים בבעיה. הניתוח כולל הסרת עודפי שומן, הסרת עודפי עור ומתיחת שרירי הבטן.
תופעה מוכרת מאוד כמעט לכל אמא לילדים, אחרי מספר לידות, ובעיקר אצל מי שעברו ניתוח קיסרי היא מראה לא אסתטי של הבטן .
כבר אחרי ההריון הראשון מתחילה הידלדלות של הבטן, בעיקר הבטן התחתונה. למעשה, הבטן "גולשת" מתחת לקו הביקיני, ומתקבל מראה לא אסתטי, מלווה בעור רפוי ושומן מיותר.
אצל גברים ניתן למצוא תופעה דומה, לאחר דיאטה משמעותית, שבה הורידו הרבה עודפי משקל, ונשארו עם עור מיותר בכמות רבה מאוד.
כאשר כושר גופני, התעמלות, דיאטה ותזונה נכונה לא פותרים את הבעיה – ניתן לשקול ניתוח מתיחת בטן.
אבל: כל צעד בעניין חייב להישקל ולהיות מתואם ומלווה באופן צמוד על ידי רופא מנוסה ומומחה בתחום, ורצוי לקבל גם חוות דעת שנייה כדי להיות בטוחים שעושים את הצעד הנכון.האם אני מועמד/ת טוב/ה לניתוח מתיחת בטן?
ניתוח מתיחת בטןיוכל לסייע למי שסובל משיפולים של עור ו/או שומן, כתוצאה מלידות, ניתוח קיסרי, ירידה דרמטית במשקל וכדומה. הניתוח מתאים בעיקר למי שנמצאים במשטר של תזונה נכונה וספורט, אבל סובלים מריכוז שומן ומפלי עור באזור הספציפי של הבטן, בעוד ששאר הגוף יחסית פרופורציונלי. הניתוח לא עוזר למה שקרוי "סימני מתיחה" – שנוצרים בעקבות הריונות או שינויים משמעותיים במשקל. הניתוח גם לא מומלץ למי שמתכוונת להיכנס להריון וללדת בעתיד, שכן המצב יחזור לקדמותו.עלות ניתוח מתיחת בטןהמחיר של ניתוח מתיחת בטן(בלבד) מגיע לעשרות אלפי שקלים – הכול תלוי כמובן במנתח, במקום הניתוח, זמן אשפוז, וכיוצא באלה.לפני הניתוח אם את מעשנת, עליך להפסיק לעשן מספר שבועות לקראת ניתוח מתיחת בטן. כמובן שלאחר ניתוח מתיחת בטן(או כל ניתוח אחר), חובה להימנע מעישון לתקופה נוספת של מספר שבועות. עישון משפיע לרעה על ניתוח מתיחת בטןעצמו וכן על תהליך ההחלמה, הצלקת ועוד. יש רופאים שלא ינתחו מי שמעשן ולא הפסיק כאמור.
חשוב מאוד להפסיק נטילה של תרופות לדילול דם כמו קומדין או אספירין – כמובן בתיאום עם רופא !
כדאי להימנע משיזוף או הסרת שיער בשעווה או דיאטה חריפה או שאר פרוצדורות שגורמות לרגישות, בסמוך לניתוח מתיחת בטן– שוב, לפני ואחרי.
כמובן שהרופא אשר יערוך את הניתוח ידאג לכך שתעברי בדיקות כלליות, כולל בדיקת שתן וכולל תפקודי קרישה.סיכונים
מתיחת בטן היא ניתוח. ניתוח מורכב וקשה יחסית. כמו בכל ניתוח, קיימים סיכונים, גם אצל רופא מומחה ומיומן, ובמיוחד אצל רופא שאינו פלסטיקאי מומחה ומנוסה בתחומו. סיכונים אפשריים, מעבר לניתוח "רגיל" הם זיהומים, פתיחת צלקת, נמק, קרישי דם ועוד.
מהלך ניתוח מתיחת בטן ניתוח מתיחת בטן מבוצע בהרדמה כללית, ומחייב אשפוז של למעלה מ-24 שעות. הרופא יבצע חתך באורך 20-30 ס"מ, ירים את העור והשומן ויפריד אותם משרירי הבטן. את השרירים מחזקים ומקרבים זה לזה. מסירים את השומן ואת העור העודף והמיותר. מחזירים את הטבור למקומו "המקורי". תופרים בחוט או בסיכות. הניתוח אורך 2-5 שעות (אם מתנהל כשורה וללא סיבוכים או "הפתעות"). צלקת הניתוח גורם לצלקת במקום בו נחתכה הבטן. רופא מיומן יבצע את החתך במקום נמוך יחסית, אשר עדיין יאפשר לך ללכת בבגד ים הביקיני החדש תשקני אחרי ההחלמה. אגב, אם המנותחת עברה ניתוח קיסרי, ישתדל המנתח לבצע את החתך באותו מקום שבוצע בניתוח הקיסרי, אבל זו תהיה צלקת בולטת וארוכה יותר משל ניתוח קיסרי. בתחילה הצלקת אדומה, ואחר כך מתבהרת. כחצי השנה של החלמה טובה תביא לצלקת בהירה יחסית, ולא בולטת לעין. ההחלמה – אחרי מתיחת בטן ניתוח מתיחת בטן כרוך בהחלמה לא פשוטה – הרבה פעמים מלווה בכאבים. הכאבים משתנים ממנותח למנותח – לפי סף הסבל ויכולת ההחלמה.
החלמה מלאה עלולה לארוך מספר שבועות, במהלכה חובה להשתמש בתחבושת הדוקה או חגורת בטן מיוחדת, אשר מסייעת להחליק את פני הבטן באופן אחיד.
בתקופת ההחלמה חשוב מאוד שלא לבצע פעולות הדורשות מאמץ – כמו שטיפת הבית, התכופפות, נהיגה, הרמת תינוקות וילדים, נשיאת משאות או שקיות מהסופר ועוד. מעבר לחשש שהצלקת תיפתח, זה כואב וגם עלול להשפיע על התוצאה האסטתית הסופית של מתיחת הבטן. החיים אחרי מתיחת בטןניתוח מתיחת בטןהוא אחד השלבים בדרך להיראות טוב. אבל ניתוח מתיחת בטןלבדו לא עושה את כל העבודה.
ראשית, עוד לפני ניתוח מתיחת בטן– במיוחד לאור המורכבות שלו וההחלמה הארוכה יחסית – כדאי לנסות ולהוריד עודפי משקל. זה מסייע בהחלמה, וכמובן כל עודפי העור יוסרו באותו ניתוח.
אבל בכל מקרה, גם לאחר מתיחת בטן, יש להקפיד ולשמור על תזונה נכונה ובריאה, דלת פחמימות ושומנים. כמובן, חייבים להתעמל בצורה סדירה (בדרך כלל כבר חודש או חודשיים אחרי הניתוח) על מנת לחזק את שרירי הבטן.שוב, כל האמור הוא באופן כללי, וכל החלטה חייבת להתקבל רק אחרי בדיקה ואישור של רופא מנתח מנוסה ומומחה בתחום.