קטגוריות
Uncategorized

ניתוחים פלסטיים 1

ניתוח מתיחת פנים ומתיחת צוואר מיועד להחזיר לפנים ולצוואר מראה צעיר, ולהעלים את השפעות הגיל ואורח חיינו כמו עישון או חשיפה לשמש. ניתוח מתיחת פנים מיועד להעלים או לטשטש פגמים כמו שינויים במראה הפנים והצוואר, עודפי עור, קמטים, קמטוטים, חריצים, איבוד גמישות העור, עור נפול, עור לא חלק, כתמי שמש, בהרות ועוד.

ניתוח סנטר

ניתוח סנטר מיועד להקטין או להגדיל את הסנטר, ליצירת מראה פרופורציוני יותר. ניתוח סנטר יכול להיות כרוך בשיוף והקטנה של העצם או בהחדרת שתל לתיקון שקע או חסר בסנטר. כמו כן, ניתן לבצע שאיבת שומן של הסנטר ושל הצוואר אם נראה שנטר כפול, וניתן להסיר עודפי עור או לבצע ניתוח מתיחת פנים אם העור והשרירים רפויים.

ניתוח עפעפיים

אנשים רבים, גברים ונשים, סובלים משינויים במראה העפעפיים, כתוצאה מגיל, חשיפה לשמש ועוד. שינויים ופגמים אלה באים לידי ביטוי במראה של עיניים עייפות ונפולות, עפעפיים נפולים, עודפי עור, קמטים, קמטוטים ועוד. במקרים מסוימים הניתוח הוא צורך רפואי ולא רק אסתטי, למשל צניחת עפעפיים המפריעה לראייה.

הרמת גבות

ניתוח הרמת גבות הוא ניתוח פלסטי אשר מיועד להעניק מראה צעיר ורענן יותר לפנים, באמצעות הרמה של הגבות.

הצמדת אוזניים

ניתוח הצמדת אוזניים מיועד למי שסובל מאוזניים בולטות. מדובר בהפרעה שהיא בעיקרה סובייקטיבית, אישית, חברתית. זהו ניתוח שניתן לערוך גם אצל ילדים צעירים יחסית, כדי לחסוך מהם את הבעיות החברתיות אשר עלולות להיות כרוכות באוזניים בולטות.

ניתוחים ואגינליים

ניתוחים ואגינליים שונים מציעים פתרון לבעיות אסתטיות אך גם בעיות רפואיות של נשים כגון רצפת אגן נפולה ורפויה, שפתי פות מוגדלות או רפויות או לא סימטריות, למשל בעקבות לידות והריונות. מדובר בניתוח לכל דבר ועניין, אשר חייב להתבצע אצל מומחה לכירורגיה פלסטית, ורצוי גם על ידי רופא מומחה בתחום הספציפי.

ניתוחים פלסטיים נוספים

לצד ניתוחים פלסטיים ניתן למצוא ניתוחים משיקים או טיפולים קוסמטיים שונים המיועדים להצעיר ולרענן את המראה, ללא ניתוח פלסטי.
לדוגמא: עיצוב שפתיים או עיבוי שפתיים בדרך של הזרקת ג'ל או חומצות מתאימות, וזאת על ידי רופא מומחה בתחום; טיפול בקמטים באמצעות הזרקה של בוטוקס, אשר נועד לשתק את השריר לתקופה של מספר חודשים, ולמנוע מראה של קמטים או קמטוטים; ניתוח הסרת משקפייםבאמצעות לייזר; מניעת הזעת יתר באמצעות ניתוח או באמצעות הזרקת בוטוקס במקומות הרלוונטיים; השתלת שיער לטיפול בהתקרחות; הלמה של ורידים, נימים; טיפולי אסתטיקה של השיניים כמו הלבנת שיניים, יישור שיניים, השלמת שיניים, שתלים; ועוד.

טיפולים קוסמטיים

בנוסף לטיפולים פלסטיים, מוצעים כיום מגוון של טיפולים קוסמטיים, וכולם מבטיחים (לא תמיד מקיימים) שינוי במראה, כך שהמטופל יראה צעיר יותר, רענן יותר וירגיש טוב יותר.
כך למשל, הסרת שיער בלייזר, הלבנת שיניים, איפור קבוע, העלמת צלוליט, הסרת קעקועים, שיזוף מלאכותי, ועוד.
גם אם אין מדובר בניתוחים פלסטיים, אולם עדיין מדובר בטיפולים קוסמטיים משמעותיים, ועלולים להיות להם סיכונים וסיבוכים, אסתטיים אך אפילו רפואיים. לכן, גם טיפולים קוסמטיים יש לערוך, אם בכלל, לאחר קבלת החלטה מושכלת.
יש לבדוק היטב את המטפל, ולוודא כי הוא בעל רישיונות כנדרש, כי הוא מקצועי ומנוסה, ואף לדרוש לראות תוצאות של טיפולים אצלו, ולשוחח עם מטופלים כדי להתרשם מהם.
יש לוודא שעוברים טיפולים קוסמטיים במקום מסודר, היגייני, נקי, אשר יש בו אמצעים להתמודד עם סיבוכים כמו דימום למשל.