קטגוריות
Uncategorized

הגדלת חזה

ניתוחי חזה הם ניתוחים מורכבים, הטומנים בחובם סיכונים שונים. ניתוח חזה חייב להתבצע על ידי מנתח שהוא מומחה לכירורגיה פלסטית. ניתוח הגדלת חזהמתאים למי שהחזה שלה הוא קטן ומעוניינת בשדיים גדולים, או מי שהייתה בעלת שדיים גדולים אשר התרוקנו או הידלדלו למשל בשל הגיל או לאחר הריונות, לידה. ניתוח כזה יהיה אפקטיבי יותר למי שסיימה את ההריונות ואינה מעוניינת לשוב ולהרות. ניתוח כזה מחייב את המנותחת לשקול מהו הגודל של השתל שהיא מעוניינת בו, איזה סוג של ניתוח, צלקות וסיבוכים אפשריים. ניתוח הקטנת חזה מיועד למי שהיא בעלת חזה גדול, אך מבקשת להיות בעלת חזה קטן יותר. חזה גדול עלול לגרום בעיות רפואיות כמו כאבי גב, כאבי צוואר, סימנים על הכתפיים, כאבי ראש, בעיות עור מתחת לשדיים ועוד. בעיות אחרות קשורות להיבטים פסיכולוגיים, חברתיים ואישיים של המטופלת. מדובר בניתוח הכרוך בצלקת, בכאבי החלמה ולעיתים בסיבוכים, והוא מחייב היוועצות עם מומחה לכירורגיה פלסטית בעל ניסיון מתאים. ניתוח הרמת חזה הוא ניתוח המתאים למי שהחזה שלה הוא נפול, למשל אחרי הריונות והנקה או אחרי דיאטה חריפה וירידה משמעותית במשקל. ניתוח הרמת חזה מיועד להרים את החזה ולעצב אותו מחדש. זהו ניתוח שכרוך גם בהסרה של עודפי עור ולכן בהכרח תהיה צלקת והחלמה כואבת יותר. האם יש טעם להגביל את הגיל לניתוח הגדלת חזה? הצעת חוק שעלתה לאחרונה מנסה למנוע ניתוח הגדלת חזהאצל נערה תחת גיל 18. בגיל צעיר יתכן ושיקול הדעת אינו שלם, וביצוע ניתוח שאינו חיוני עלול לפגום בבריאות ולגרום לנזקים עתידיים. בניגוד לניתוח אף, אותו ניתן לבצע החל מגיל 16, בניתוח חזה עלולות להיות השפעות והשלכות נוספות, חלקן בלתי הפיכות, לרבות סיבוכים שונים מהניתוח, זיהומים וצלקות. בכל מקרה יחסית לניתוחים אחרים, בניתוח הגדלת חזהיש אחוז סיבוכים נמוך. לא כמו שמקובל לאמר, ניתוח הגדלת חזהאינו אמור להפריע להנקה ! מנתח פלסטי טוב יודע לסנן את המקרים בהם המנותחת אינה בעלת בשלות רגשית מספיקה, ועשוי להימנע מניתוח במקרים מסוימים. הסינון הראשוני של המנתח חשוב מאוד, ובמידה ומנתח מסוים, או אפילו מספר מנתחים ממליצים לא לבצע טיפול מסוים, יתכן שיש לכך סיבה טובה והגיונית, וכדאי להקשיב בעצתם. לאחרונה עבר חוק חדש המאפשר ביצוע ניתוח פלסטי על ידי מנתח פלסטי בלבד, בניגוד למצב שהיה עד עתה בו כל רופא היה רשאי לבצע ניתוח קוסמטי, גם אם אין לו הסמכה או נסיון בכך.

תיקון חזה צינורי

חזה צינורי הוא מצב בו מבנה החזה דומה מעט לצינור ובקצהו פטמות עם עטרות רחבות. זהו מצב נפוץ לו יש השלכה קוסמטית, פסיכולוגית וחברתית על האישה.ישנן וריאציות שונות של חזה צינורי, במקרים רבים התופעה מלווה באי סימטריה של השדיים ובמראה לא אסתטי. במצב זה מטפלים על ידי ניתוח כבר מהגיל בו החזה יציב בצורתו כשנה שנתיים, ז"א, ניתן לעשות ניתוח חזה במצב של חזה צינורי אפילו בגילאים 16-17 ובהתאם למצב, בניגוד לניתוח הטיפול בחזה צינורי כולל הקטנה של העטרה והרחבה של מבנה השד. לשם כך משתמשים בשתלים מיוחדים ואנטומיים אשר נראים כמו טיפה, צרים למעלה ומלאים למטה. בניגוד לניתוח רגיל יש שיפור עם הזמן של מבנה החזה. הרקמה עצמה מתרחבת ונפתחת, והחלק התחתון של השד הולך ומתרחב. השתל בחלק התחתון גורם למתיחה ממושכת של האזור בשד. בהגדלת חזה קלאסי בו לא מקובל לנתח לפני גיל 18. הניתוח מבוצע מוקדם יחסית עקב ההשפעות החברתיות והפסיכולוגיות של החזה בגיל זה. הניתוח עצמו מורכב יותר מניתוח הגדלת חזה רגיל. ניתוח זה אין כמעט סימני צלקת מכיוון שהניתוח נעשה דרך חתך סביב העטרה.

הנקה אחרי הגדלת חזה:

קשה לדעת מראש מה תהיה ההשפעה על ההנקה לאחר ניתוח הגדלת חזה צינורי. לעיתים תשאר יכולת הנקה ולעיתים לא. הפגיעה בהנקה נגרמת כאשר יש פגיעה בצינוריות החלב, בד"כ בניתוחי הרמת חזה. ברוב המקרים של ניתוחי חזה צינורי אין פגיעה משמעותית בצינוריות ואין פגיעה בהנקה.