קטגוריות
Uncategorized

בחירת מנתח פלסטי

לאחר שגמלה ההחלטה לעבור ניתוח פלסטי יש לעבור לשלבים הפרקטיים של הניתוח.
ראשית, יש לבחור את המנתח שיערוך את הניתוח הפלסטי. הבחירה הזו חשובה ביותר, והיא מחייבת לערוך לא רק סקר שוק לגבי המחירים של ניתוח פלסטי, אלא בעיקר ולפני הכול חשוב לבדוק מיהו המנתח.
נציין כי בעת האחרונה אנו עדים לעלייה במספר של תביעות רשלנות מקצועית המוגשות כנגד מנתחים פלסטיים. מתברר כי רופאים שאינם מומחים בתחום הכירורגיה הפלסטית או בכירורגיה בכלל, או רופאים שאינם בעלי ניסיון מתאים בתחום הניתוח הפלסטי המסוים, לוקחים על עצמם את האחריות האדירה לבצע ניתוחים פלסטיים. התוצאה עלולה להיות קשה למטופל ואף לסביבתו. ואמנם, לא אחת אנו שומעים על מקרים שבהם ניתוח פלסטי נכשל, והמטופל נאלץ להתמודד לא רק עם העלויות של ניתוח פלסטי והכאבים הקשורים בו, אלא גם עם מפח נפש בעקבות ניתוח כושל שעלול אפילו להחמיר את הבעיה האסתטית ועימה להחריף תחושה אישית של בטחון עצמי נמוך, דיכאון וחרדה.
מכל הסיבות הללו חשוב מעל לכל לוודא שהמנתח הוא רופא מומחה בכירורגיה בעל ניסיון מוצלח ורב בתחום של הניתוח הספציפי אותו מבקש המטופל לעבור. חשוב גםלוודא כי המנתח הוא בעל תעודת מומחה, והמומחיות היא לכירורגיה פלסטית.
חשוב להוסיף כי כיום, הרופא המנתח חייב ליידע את המטופל על תחום ההתמחות שלו ואף להחתים את המטופל על מסמך מתאים, אם אינו רופא מומחה. במקביל, ניתן וכדאי לפנות לאיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית או למשרד הבריאות ולברר אילו רופאים מורשים לעסוק ברפואה בישראל, מהו תחום התמחותם ואם הם בעלי רישיון זמני או מותנה (שלילת רישיון זמנית או קבועה).
חשוב לציין כי בעבר הלא רחוק, היה תחום הניתוחים הפלסטיים פרוץ יחסית. אולם בעת האחרונה נקבע בתקנות כי ניתוחים פלסטיים יבוצעו אך ורק על ידי רופא מומחהבתחום הרלוונטי או רופא מומחה בענף מומחיות שהוא קרוב לתחום הניתוח הרלוונטי. בהתאם, רק רופא שהוא מומחה לכירורגיה פלסטית רשאי ומורשה לבצע מתיחות פנים, ניתוחים של עיצוב גוף כמו הקטנת היקף מותניים ואיברים אחרים, וכמובן ניתוחי שדיים כמו הגדלה, הקטנה והרמה.
קיומה של תעודת מומחה מתאימה היא תנאי חיוני, אך לצידה יש לוודא שהמנתח הוא גם בעל הכשרה וניסיון משמעותיים ומוצלחים בתחום של הניתוח הפלסטי הרלוונטי אותו מבקשים לעבור, ורצוי אף לראות דוגמאות של ניתוחים שנעשו על ידו ואולי אף להתרשם ממטופלים אלה בשיחת טלפון (אם זה מתאפשר). בנוסף, יש לבחור את המקום בו יתבצע הניתוח הפלסטי. חשוב ביותר להקפיד ולהתעקש שניתוח פלסטי, שהוא פרוצדורה כירורגית לכל דבר ועניין, יערך בבית חולים מסודר, ויהיו בו כל האמצעים הדרושים לניתוח עצמו, אך גם לטיפול בסיבוכים העלולים להיגרם ממנו, כולל דימומים, בעיות נשימה וכולי.

ניתוח פלסטי – יש פנים לכאן ולכאן …

מצד אחד, ניתוחים פלסטיים או טיפולים קוסמטיים הפכו חלק בלתי נפרד מחיינו. למרבה הצער, אנשים נמדדים גם על פי הופעתם. המראה משמש מדד משמעותי בכל תחומי החיים ובמיוחד התחום החברתי, הבין אישי, הזוגי, המקצועי ועוד. על כן הולכת וגואה התופעה של ניתוחי פלסטיים בקרב האוכלוסייה. נשים וגברים כאחד עוברים ניתוחים פלסטיים. במקביל גיל הניתוחים הולך ויורד, וניתן למצוא היום בני נוער רבים העוברים ניתוחים פלסטיים במהלך החופש הגדול של לימודי התיכון.
מצד שני, ניתוח פלסטי הוא ניתוח לכל דבר, ולצד היתרונות קיימים חסרונות וסיכונים. מעבר לעלויות הכספיות קיים ההיבט הרפואי והסיכון הגופני של ניתוח. פעמים רבות שומעים ומכירים מי שעבר ניתוח פלסטי, במחשבה שמדובר בניתוח משנה חיים אשר יגרום לו למצוא בן זוג, לקבל עבודה מסוימת, להשתלב בחוגים חברתיים ועוד. אולם בפועל, ניתוח פלסטי מוצלח ככל שיהיה אינו משנה את החיים, בוודאי אינו משנה את האישיות של האדם.
לפני שמקבלים החלטה אם לעבור ניתוח פלסטי, וגם לאחר שגמלה בלב המטופל החלטה לעבור ניתוח כזה, חייבים לזכור כי אין להתבונן בקנקן אלא במה שיש בו. בסופו של דבר, אדם נמדד בעיקר על פי כישוריו ויכולותיו. המראה החיצוני הוא אחד מני היבטים רבים של אדם ואישיותו. אדם צריך להאמין בעצמו וביכולותיו.

 

כתיבת תגובה